Participants

First week (at ESI)

Tabelle der Teilnehmenden mit Affiliation und Stadt
Dominik Adolf -- (--)
Claudio Agostini TU Wien (Vienna, AT)
Juan Aguilera TU Wien (Vienna, AT)
Alessandro Andretta U Torino (Torino, IT)
David Aspero U of East Anglia (Norwich, GB)
Fernando Barrera U of Udine (Udine, IT)
Omer Ben-Neria HU of Jerusalem (Jerusalem, IL)
William Chan TU Wien (Vienna, AT)
Sean Cody UC Berkeley (Berkeley, US)
James Cummings Carnegie Mellon (Pittsburgh, US)
Ben De Bondt U Paris Cité (Paris, FR)
Monroe Eskew U of Vienna (Vienna, AT)
Azul Fatalini U Münster (Münster, DE)
Vera Fischer U of Vienna (Vienna, AT)
Gunter Fuchs CUNY New York (New York, US)
Takehiko Gappo TU Wien (Vienna, US)
Moti Gitik Tel Aviv U (Tel Aviv, IL)
Gabriel Goldberg UC Berkeley (Berkeley, US)
Zakkai Goriely UC Berkeley (Berkeley, US)
Christopher Henney-Turner IMPAN (Gdańsk, PL)
Stefan Hoffelner U Münster (Münster, DE)
Peter Holy TU Wien (Vienna, AT)
Daisuke Ikegami SYSU (Guangzhou, CN)
Daniel Iosub HU of Jerusalem (Jerusalem, IL)
Jakob Kellner TU Wien (Vienna, AT)
Siiri Kivimäki U Helsinki (Helsinki, FI) (Helsinki, FI)
Lukas Koschat TU Wien (Vienna, AT)
Jan Kostrzon U Warsaw (Warsaw, PL)
Jan Kruschewski TU Wien(Vienna, AT)
Derek Levinson UCLA (Los Angeles, US)
Andreas Lietz TU Wien (Vienna, AT)
Philipp Lücke U Hamburg (Hamburg, DE)
Menachem Magidor HU of Jerusalem (Jerusalem, IL)
Toby Meadows UC Irvine (Irvine, US)
Rahman Mohammadpour IMPAN (Gdańsk, PL)
Miguel Moreno U Helsinki (Helsinki, FI)
Sandra Müller TU Wien (Vienna, AT)
Elena Pozzan U Torino (Torino, IT)
Otto Rajala U Helsinki (Helsinki, FI)
Tapio Saarinen U Helsinki (Helsinki, FI)
Juan Santiago Suárez U Paris Cité (Paris, FR)
Grigor Sargsyan IMPAN (Gdańsk, PL)
Ralf Schindler WWU Münster (Münster, DE)
Farmer Schlutzenberg TU Wien (Vienna, AT)
Robert Schütz UC Berkeley (Berkeley, US)
Xianghui Shi BNU (Beijing, CN)
Dima Sinapova Rutgers U (Piscataway, US)
Benjamin Siskind TU Wien (Vienna, AT)
Shervin Sorouri U Münster (Münster, DE)
John Steel UC Berkeley (Berkeley, US)
Cesare Straffelini U Barcelona (Barcelona, ES)
Corey Switzer U of Vienna (Vienna, AT)
Sebastiano Thei U of Udine (Udine, IT)
Nam Trang UNT (Denton, US)
Jouko Väänänen U Helsinki (Helsinki, FI)
Matteo Viale U Torino (Torino, IT)
Lena Wallner TU Wien (Vienna, AT)
Bartosz Wcislo U of Gdańsk (Gdańsk, PL)
Thilo Weinert U of Udine (Udine, IT)
Philip Welch U Bristol (Bristol, GB)
Trevor Wilson Miami U (Oxford, US)
Wolfgang Wohofsky U of Vienna (Vienna, AT)
Hugh Woodin Hardvard U (Cambridge, US)
Taichi Yasuda U Münster (Münster, DE)
Lyubomyr Zdomskyy TU Wien (Vienna, AT)
Jiaming Zhang Carnegie Mellon (Pittsburgh, US)
Martin Zeman UC Irvine (Irvine, US)

Second week (at TU)

The list of participants for the second week is coming soon.
Please complete the registration form by June 8 if you would like to attend the second week.